פיזיותרפיסט לפציעות ספורט
ובעיות אורתופדיות

פיזיותרפיסט לפציעות ספורט ובעיות אורתופדיות

העיסוק בספורט מאלץ אותנו לתנועות חוזרות המלוות במתיחת איברים מעבר לטווח הנורמה.

פעמים רבות הדבר מלווה בסיכון לפציעה וחבלות. תפקידו של הפיזיותרפיסט הוא לנתח את הגורם לחבלה ולזהות את סוג הפציעה.

השיקום מתחיל עם פיזיותרפיה שתפקידה לשפר את תפקוד המפרק הפגוע, הארכת הרקמות שהתקצרו, איזון בין צידי הגוף וחיזוק השרירים הרלוונטיים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

פיזיותרפיה לפציעות ספורט- זהירות חדר כושר!

אנחנו לא באמת רוצים להזהיר אתכם מחדרי כושר, שהרי הם באים לעזור לפתח את הגוף, לרכוש סיבולת ולחיות בריא. הם נוגעים לא רק בתחומי שמירת ופיתוח הגוף, אלא גם בתזונה ובאורח חיים ספורטיבי בכלל.

יחד עם זאת חשוב לדעת כי הרבה מפציעות ופגיעות הספורט, מתרחשות בחדרי הכושר, וזאת בשל חוסר ידע מקצועי על מה מותר ואסור לעשות ועד כמה.

לעיתים רצונם הגדול של אנשים להגיע לכושר גבוה, תובעים מהם אימונים קשים ומפרכים בעומסים מוגזמים, שהתוצאות שלהם בסופו של דבר מתבטאים בפגיעות ופציעות ספורט.

פעילות חוזרת של איבר מסוים בתנועה מסוימת במאמץ תכוף, רצוף וניכר, כמו גם פעילות ספורטיבית של טניס, באולינג או גולף ואף בריצה או הליכה על הליכון למשל, מלווים לעיתים קרובות בעומס או בחוסר גיוון של המאמץ, ויוצרים לחץ וגורמים לאגירת נזק לרקמה, לגיד או לשריר.

מצבים אלה דורשים פנייה למומחה בפיזיותרפיה לפציעות ספורט שיתאים לכם תוכנית טיפול אישית.

פציעות ופגיעות ספורט- תסמינים!

כל מי שנפגע או נפצע מפעילות ספורט ויפנה לפיזיותרפיה לפציעות ספורט, יעשה את זה בוודאי לא מיד אחרי הנזק, משום שלעיתים רבות התסמינים אינם מופיעים מידית אלא בהדרגה.

זה יכול להיות כאב קל ונוקשות כלשהי באיברים מסוימים בתחילת המאמץ הגופני שעושים, אבל זה אכן מעיד על תהליך של נזק.

רק כאשר הרקמה ניזוקה באופן משמעותי, יהיה ביטוי של תהליך דלקתי בליווי של כאב, נפיחות, רגישות למגע, מוגבלות בתנועה ועוד.

דלקות בלוחות הגידול של העצמות, בגידים ושברי מאמץ, הם דוגמאות לבעיות של פעילות מאומצת חוזרת. תחילה כאמור לא חשים בנזק אבל לאט לאט מגיעים כל התסמינים ואתם אבחון ברור של גודל הבעיה והנזק.

מנגנון פציעה עקב פעולות חוזרות ונשנות מאפיין את מי שעוסק בהליכה על הליכון או ברכיבה על אופניים, שחייה, ריצה, הרמת כדור פעולות שחוזרים עליהן שוב ושוב במסגרת פעילות ספורט.

אבחון מסוים לתסמינים של פגיעות ופציעות ספורט, יש לעשות אצל פיזיותרפיסט מומחה לפיזיותרפיה של פציעות ספורט.

על אנשי מחשבים ופיזיותרפיה לפציעות ספורט

גם בלי להגיע למגרש ולשחק גולף, יש היום בעידן מהפיכת המידע פגיעות ופציעות כמו בספורט, רק מול המחשב. הישיבה הממושכת מול המחשב יחד עם הפעולה הקבועה של הזזת העכבר במשך שעות, גורמים גם לנזקים בידיים וגם בעמוד השדרה והצוואר כתוצאה מישיבה ממושכת.

כתוצאה מישיבה ממושכת ומתפקוד מול מחשב ניזוקים השלד, עצבים ושרירים. דיסקים בין חולייתיים, סחוסים, רצועות ופרקים. ערב רב של איברים השותפים כל יום לפעילות חוזרת, רצופה ומתמדת, מעמיסים על האברים הללו, שוחקים גידים ורצועות ותסמיני הפגיעה לא מאחרים להגיע.

נוסף לאנשי המחשבים העושים שימוש בעכבר ובמקלדת, כל יום במשך שעות, גם רוכבי אופניים עושים מאמץ ניכר בידיים ועלולים לסבול מפגיעה הדומה לשימוש בעכבר המחשב.

תחילה יחושו הנפגעים נימול או נוקשות באיבר, ירידה בטווח התנועה, מוגבלות קלה, אובדן שליטה ועוד. בשלב השני התסמינים יחריפו ויצטרף אליהם הכאב ואז פנייה למומחה בפיזיותרפיה לפציעות ספורט היא כורח המציאות.

פיזיותרפיה לפציעות ספורט

פציעות ופגיעות ספורט הן התמחות מיוחדת במינה במקצוע הפיזיותרפיה.

אם חלילה אתם סובלים מתסמינים של פגיעות ספורט, אנו ממליצים לכם לפנות אלינו דרך האתר, כדי שנוכל להעניק לכם עזרה באבחון הבעיה וגם בתוכנית טיפולית מותאמת אישית.

הגורם שאמור לטפל בפגיעות ופציעות ספורט הוא רק פיזיותרפיסט מומחה, ואנו ממליצים להיוועץ ולקבל טיפול רק מבעל מקצוע, מומחה, בעל תעודה, פיזיותרפיסט ספורט מוסמך.

פיזותרפיסט ספורט