טיפול תסמונת מפרקי הלסת (T.M.J)

טיפול תסמונת מפרקי הלסת (T.M.J)

הלסת הינה מפרק וכמו כל מפרק היא חשופה לעומסים, חבלות ופריקות. תסמונת מפרקי הלסת מאופיינת בירידה בתפקוד מפרקי הלסת ומלווה בכאבים. הכאבים יכולים להקרין גם אל הצוואר, הפנים והראש.

הגורמים לתסמונת רבים - חבלה, מום מולד ואף שחיקה בשל שימוש יתר.

הטיפול בתסמונת מפרקי הלסת מפחית את הכאב, מוריד את תדירות השימוש במשככי כאבים, מחדש את טווח התנועה של המפרק, משקם את המפרק ומחזיר את המטופל לשיגרה במהירות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

טיפול במיגרנה פיזיותרפי

מיגרנה זה אחד מכאבי הראש הכי בלתי נסבלים, המביאים הרבה מאוד אנשים למצב של סבל מתמשך וייאוש.

כמיגרנה מוגדרים כאבי ראש המופיעים לפחות 3 פעמים בשבוע, והם בעוצמה גבוהה. אחד הסימנים למיגרנה הזו אלה הם כאבי רקות, נדמה כאילו הן דופקות ממש לתוך המוח והכאב הוא עצום.

זה קורה בדרך כלל לאנשים שיושבים הרבה שעות על כיסא, אינם מניעים את שרירי הצוואר ואז מצטבר שם מתח רב המתבטא בכאב.

זה עלול לקרות גם כתוצאה מאימוני כושר לא נכונים, תנועות לא נכונות של הגוף או מאמץ יתר על השרירים.

מיגרנה ושיטות סבתא

יש כל מיני שיטות סבתא להרגעת מיגרנות. בדרך כלל מי שסובל ממיגרנה נכנס לחדר, סוגר את האור כי גם אור מאוד כואב לעיניים בזמן מיגרנה, או שם מטליות לחות על המצח כדי להפחית את הכאב.

יש הרבה מאוד אנשים שהדבר היחידי שמצליח להרגיע את המיגרנה שלהם, אלה הם כדורים חזקים ויש אף כאלה שמזמינים אותם מחו"ל. תרופות למיגרנה הם מצרך מבוקש בקרב מי שסובל ממיגרנה, כי אלה הם אחד מסוגי הכאבים הכי כואבים והכי מציקים.

מיגרנה הוא כאב גדול בלתי נסבל, והדבר  היחידי שיכול לעזור במצב הזה הוא טיפול פיזיותרפי.

מיגרנה- טיפול נכון בפיזיותרפיה!

נקודת ההנחה של הפיזיותרפיה במקרים של מיגרנה היא שהיא נגרמת כתוצאה ממתח בשרירי הצוואר והראש. המתח הזה עולה אט אט מעלה מעלה, גורם להתכווצויות של כלי דם ואז מופיע הכאב.

בדרך כלל הסובלים ממיגרנה הם אנשים שיושבים כל הזמן באותה תנוחה במשך כמה שעות ביום. מול מחשב או בכלל. והראש שלהם נמצא כל הזמן באותה תנוחה. זה מצב שאוגר מתח וזה מצב שבסופו של דבר מוביל למיגרנה.

הפתרון במקרה הזה הוא חיזוק שרירי הצוואר, תרגול תנועתי שיהפוך אותם ליותר גמישים וימנע את הנוקשות שיש להם ומכאן גם את המיגרנה.

כאשר יש מיגרנה, טיפול פיזיותרפי שגורם לביצוע טכניקות מסוימות של הרפיית שרירים ופעילות גופנית, בהחלט עשויים להקל על מיגרנות או למנוע אותן קליל.

אם מתמידים בפעילות ספורט זו, בסופו של דבר לא סובלים ממיגרנות. השרירים בצוואר רפויים וגמישים ומספר כאבי הראש הולך ופוחת עד שהוא נעלם כליל.

מיגרנה טיפול פיזיותרפי כמה ולמה?

הטיפול בראשוני במיגרנה בעזרת טיפול פיזיותרפיה, יבקש להקל על הכאבים והתסמינים. מיגרנה טיפול פיזיותרפיה יעשה תרגילים שלוחצים על נקודות סביב הראש או הצוואר. יש צורך לעשות תרגולים גופניים שישחררו את המתח מהשרירים של הצוואר והראש, אבל זה כל זה צריך להיות מדוד ונכון.

יש גם למיגרנה טיפול במים או אף באור, אבל הפיזיותרפיסט מזהה את נקודות הכאב ומחליט איך יהיה בנוי הטיפול כולוץ

טיפול במיגרנה

המטרה הראשונה של טיפול במיגרנה, היא למנוע את הסבל שיש לאדם כאשר הוא נמצא בעת התקפת מיגרנה. המילה התקפה מתארת בדיוק מה מרגיש אדם כאשר כואב לו הראש וזו מיגרנה. הוא לא יכול לפתוח את העיניים באור כי זה גורם לו לכאב יותר עז, הוא לא יכול לעשות כלום. הרקות שלו דופקות וכל מה שהוא רוצה זה שקט וחושך. הרבה פעמים אנשים הסובלים ממיגרנה, לוקחים כדורים נגד כאבים חזקים מאוד וגם זה לא עוזר.

הטיפול הכי נכון הוא לעשות באופן סדיר תרגול לשרירים של הראש והצוואר ולהגיע למצב שהם לא מתוחים, אלא גמישים ומלאי אנרגיה חיונית, רק אז אנשים לא יסבלו ממיגרנות.

בזמן מיגרנה טיפול פיזיותרפי הוכח כטיפול היעיל ביותר לכאבים.

טיפול במיגרנה